Lpg Yedek Parça

Aşağa gitmek

Lpg Yedek Parça Empty Lpg Yedek Parça

Mesaj tarafından Admin Bir Salı Nis. 04, 2017 7:39 pm

Lpg Yedek Parça 01zzlW

Türkiye'nin önde gelen N11 ve Gittigidiyor gibi fırsat sitelerinde mağaza açıp LPG yedek parça satışı yapan esnafımız LPG'li araç sahiplerinin dikkatine değinerek satığı ürün sonrası yaşadığı sıkıntıları anlattı. Kendisininde LPG servisi olduğu ancak eskisi gibi montaj işi kalmadığından ek olarak internete parça satmaya karar verdiğini belirten esnafımız sözlerine şöyle devam etti.

Günümüzde sadece sıfır araçlara LPG montajı yapıldığından, LPG montajından para kazanma devri bitmiş olup bizim gibi servis ve bayilerin kazancının büyük kısmı LPG yedek parça değişiminden elde edilmektedir. Araç sahibi bizden sipariş ettiği LPG enjektörünü alıp servise veya bayiye taktırmaya götürdüğünde bu yan sanayi çin malı, garantisiz mal benzeri iftiralar atılarak müşterinin aldığı parçayı geri iade etmesine sebep oluyorlar. Böylelikle satığımız parçadan kar edelim derken zarar ediyoruz.

Oysaki karalamanın asıl sebebi servis ve bayiler 4 tl aldıkları filtreyi 50 tl ye yani 10 katına satamadıklarından hatta, bir örnek daha verecek olursak 55 tl ye aldıkları LPG enjektör ve regülatörü 250 tl ye satamadıkları için en büyük kazaçlarının elerinden gitme korkusudur. Dünyada özellikle avrupanın bütün ülkelerinde Otomobiller için Otogaz yedek parça satışı yapan 1000 aşkın internet sitesi olmasına rağmen, malesef ülkemizde bir elin beş parmağını geçmeyecek sayıdadır.

Ülkemizde yukarda belirtiğimiz nedenler ve online alışveriş kullanımı yeni yeni yaygınlaştığından www.lpgyedekparca.com gibi sitelerin gün geçtikçe sayısı artmakta çok yakın zamanda lpgyedekparca.istanbul adında sitesini yayına sokacağını ege habere belirten esnaf kısa sürede servislerin beşe aldıkları LPG filtresini ayar bahanesi ile müşteriye faturasız 50-60 satıp vurgun vurma devrinin son bulacağını belirtti.

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 119
Kayıt tarihi : 17/08/16

Kullanıcı profilini gör http://yardimmerkez.mutluforums.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz